Ultimul sunet de clopoțel

ULTIMUL SUNET DE CLOPOŢEL – mai 2017

Lectiile au ramas in urma, cel putin pentru o vara, iar ultimul sunet de clopotel va fi auzit de elevi, profesori, prieteni, rude si parinti. Daca pentru unii acest lucru marcheaza sfarsitul anului scolar si venirea binemeritatei vacante, nu acelasi lucru pot sa il spuna elevii de clasa a XII-a. Pentru ei va fi ultima zi de scoala, ultima zi pe holurile si in clasele care i-a gazduit vreme de patru ani. Mai au un singur hop de trecut, examenul de bacalaureat, cel mai important de pana acum. Pe fata unora se va citi optimismul si bucuria trecerii intr-o noua etapa a vietii, altii vor privi nostalgic, cu florile in mana si imbracati festiv, la anii de liceu. Ani pe care, cu bune si cu rele, nu mai pot sa ii traiasca, ani care si-au pus amprenta pe caracterul si personalitatea lor.

2017

CLASA a – XII – a A – DIRIGINTE:  GALEA FLORENTINA
1 Balla I. Arnold József
2 Duma I. Florina – Ioana
3 Gheorghiță G. R. Marius Gabriel
4 Laza V. S. Alex – Viorel
5 Macra A. Rareș – Adrian
6 Mihoc I. L. Camelia – Lavinia
7 Muț A. S. Alex – Cătălin
8 Oros R. Aurelia – Lavinia
9 Sevan A. Teodor
10 Sfâcă C. G. Georgiana – Ștefania
11 Silaghi G. D. Laura – Tünde
12 Silaghi R. L. Florentina – Casandra
13 Trînc C. N. Bogdan – Casian – Timotei
14 Tyszelika V. Florentina – Violeta
15 Uivaroşan C.D. Cătălin – Dorel
16 Vlad D. Oana – Maria
17 Zsori J. J. Andrea – Angéla

CLASA a – XII – a B – DIRIGINTE:  NAGY ZOIŢA
1 Antal S.L. Stefánia Barbara
2 Bagosi Z. Ștefania – Izabella
3 Bara M.T. Florin – Raul
4 Bobiș R.P. Angela – Denisa
5 Buna G. Gheorghe – Andrei
6 Buz G. Teodora
7 Capăta L.D. Cristina
8 Dubere L. Laviniu – David
9 Dumitrescu V. Vlad – Eduard
10 Florincuța A. Bianca – Giulia
11 Grecu O. Șerban – Constantin
12 Groza I. Bogdan – Ioan
13 Haș I.L. Roxana- Ioana
14 Iga M.D. Mihai
15 Kurek L. Anca – Lavinia
16 Mitran F. Dragoș – Florin
17 Opriș G.V. Mădălina – Valentina
18 Pintea A.F. Cristian – Florin
19 Purja E. Denis
20 Roman L.E. George – Catalin
21 Rus N. Camelia – Bianca
22 Sîrca T.F. Sergiu – Fanica
23 Stanciu P. Gloria
24 Șinca M.D. Iulia – Mălina
25 Vancea S.F. Giulia – Florinela

CLASA a – XII – a C – DIRIGINTE:  ZGIMBE MIHAELA
1 Achiţei Paul-Cătălin
2 Ardelean N.L. Andrei – Florin
3 Balla M. Bettina – Alexandra
4 Beldia L. Lavinia – Elena
5 Bocîncă L. Luisa – Maria
6 Bota C. Cristina – Amarilis
7 Boţa G. Larisa – Gabriela
8 Coltău Ana
9 Cioban V.S. Narcisa – Ruxandra
10 Costa D. Denisia – Iulia
11 Cura Iulian-Sorin
12 Creţu P.V. Andrea – Maria
13 Fericel F.A. Dana – Andrea
14 Foltuţ V. Dorotheea – Gloria
15 Iabloncic I. Celina – Ervina
16 Luncan F. Casian – Bogdan
17 Lupşan E. Nastasia – Maria
18 Matei    M.  Mihaela – Daniela
19 Milian I. Antoaneta – Melisa
20 Mladin D. Raluca – Gabriela
21 Mogheoros I. Dana- Ioana
22 Moldovan  I. Ioana
23 Morgovan  P.  Tatiana – Georgiana – Valentina
24 Nagz Krisztian Peter
25 Năstasă G. George – Radu
26 Őtvős L.J. Cristina – Antonia
27 Pal – Kovacs S.  Rafaela
28 Papp Ágnes
29 Pantea G.S. Alexandra – Georgiana
30 Roman C.R. Larisa – Elisabeta
31 Szilagyi  S. István

CLASA a – XII – a D – DIRIGINTE:  ILIEȘ CIPRIAN
1 Antohi I. Ana-Maria
2 Boitiu G. Madalina Marina
3 Boitiu G. S. Gianina Iulia
4 Botas T. Cristina Laura
5 Buda A. Aurelia Cristina
6 Cartis M. Razvan Marius
7 Chise I. Bogdan Teodor
8 Cionca N. Stefania Maria
9 Ciuciu G. Madalina Iuliana
10 Condoros E. Calin
11 Coste I. Rebeca Narcisa
12 Cotrau D. Alex Robert
13 Dodu R. Sergiu Ioan
14 Fazekas M. David
15 Fiterau G. Iraida Aliz Andrea
16 Fodor D. Razvan Laurentiu
17 Gabor A. Cristina Alina
18 Gale S. Malina Sanda
19 Hanes C. Romeo Cristian
20 Hodis I. Ionut Marius
21 Marangoni F. Laura
22 Palsu V. Viorel Gheorghe
23 Sinca T. Andreea Delia
24 Szucs F. Edina Vivien
25 Tig C. Cristian Adrian
26 Veres R. Ionut Cosmin


2015 2015 2015 2015 2015

Clasa a XII a A – diriginte Păfucan Rodica
 1. Balaj Violeta – Gabriela
2. Bocăneci – Marica Dragoş
3. Boiţiu Ionuţ – Cătălin
4. Bulzan Adela – Ioana
5. Buta Almira – Florentina
6. Caramete David -Şerban
7. Ciuciu Florina -Georgiana
8. Cociubei Antonia – Rahela
9. Cociubei Rebeca – Maria
10. Cura Florina – Maria
11. Foica Larisa – Oana
12. Foica Bogdan – Andrei
13. Frenţ Alexandra – Paula
14. Hagyó István
15. Haş Liliana – Raluca
16. Ignat Valentina – Denisa
17. Iovan Emanuel – Florin
18. Kelemen László – Dávid
19. Miron Emilia – Anamaria
20. Pantiş Sergiu – Paul
21. Peter Bianca – Valentina
22. Popa Oana – Teodora
23. Popescu Octavian – Marian
24. Szabó Levente – Gergely
25. Trif Cristina – Alexandra
26. Zsori József – Sándor

Clasa a XII a B – diriginte Iova Gheorghe
1. Antal Isabela – Agneta
2. Barna Ákos – Richárd
3. Barta Beatrix
4. Boiţ Ramon – Nicu
5. Bonczos-Vigh Andrea – Laura
6. Cizmaş Lorena – Paula – Maria
7. Coste Corina – Teodora
8. Dehelean Florin – Andrei
9. Druţău Alexandra – Paula
10. Dulău Vlad – Raul
11. Fodor Roxana – Daniela
12. Haş Daniel – Călin
13. Hevesi Barbara – Edina
14. Illyés Rózsa – Friderika
15. Ionuţ Diana – Mălina
16. Iova Alexandra – Ramona
17. Kadlecz Bogdan – Răzvan
18. Kiss Adám
19. Kubinyecz Benedik
20. Maruşca Laura
21. Miclo Csongor – László
22. Pantea Mădălina – Ancuţa
23. Pista Alexandra – Iulia – Denis
24. Popa Mariana
25. Precup Arnold
26. Şovrea Marius – Alin
27. Ţifra Cristina – Vanessa
28. Ţirigan Raluca – Gabriela
29. Toma Codruţa – Loredana – Vasilica
30. Valicsek Vladislav Silvestru
31. Varga Claudia – Daniela

Clasa a XII a C – diriginte Foltuţ Adriana
1. Artiudean Darius – Octavian
2. Baba Amalia – Georgiana
3. Benea Lavinia
4. Blaj Viorel – Daniel
5. Boldi Vivien-Bernadett
6. Bran – Halama Emil – Cristian
7. Bughiu Andreea – Flavia
8. Burda Ana – Maria
9. Buta Cristina – Gabriela
10. Cacuci Bianca – Sunamita
11. Ciobîcă Daiana – Mădălina
12. Ciocan Sergiu – Ionuţ
13. Curpaş Cinţia – Vivien
14. Dumbravă Theodora – Georgiana
15. Fechete Julia – Meda
16. Ghilea Bianca – Lavinia
17. Hajdu Henrietta – Edith
18. Herman Iuliu – Florin
19. Hevesi Evelin – Sophie
20. Hudişteanu Sebastian
21. Ilea Oana – Andreea
22. Marina Denisa
23. Mateaş Iulia – Rebeka
24. Mihok Andrei – Ştefan
25. Morgovan Georgiana – Yasmina
26. Olar Roxana – Ioana
27. Opriş Andrei – Nicuşor
28. Păcală Darius – Petru
29. Popa Roxana – Daria
30. Popa Roberto – Cristian – retras *
31. Rusu Flavia
32. Stana Ioana – Lorena
33. Szabó Anna – Krisztina
34. Tatár Emilia
35. Todinca Amalia – Patricia
36. Tripon George
37. Vancea Emanuela – Eliza

Clasa a XII a D – diriginte Popescu Rîndunel
1. Bejan Alexandra
2. Boros Cătălina – Andrea
3. Brie Ionel – Cristian
4. Buz Daniel -Cristian
5. Cios Cătălin – Alin
6. Cîrjan Florin – Gabriel
7. Coman Gabriel – George
8. Coraş Eduard – Timotei
9. Cotrău Larisa – Cătălina
10. Cotrău Robert – Andrei
11. Csősz Béla – Krisztián
12. Cura Andrea – Georgiana
13. Filipaş Carina – Sonia
14. Grec Sergiu
15. Iernea Denisa – Anamaria
16. Iovan Claudiu – Florin
17. Laza Dorina – Georgiana
18. Magda Gina – Paula
19. Nan Ioana – Raluca
20. Năstasă Alexandra – Georgeta
21. Neaga Otilia – Maria
22. Pantazescu Alexandra – Mirela
23. Pătcaş Cătălin – Marian
24. Perţ Ioan
25. Roxin Denisa – Andreea
26. Rus Ecaterina – Bianca
27. Sala Roxana – Florina
28. Sas Alexandru – Claudiu
29. Tănase Corneliu – Sorin
30. Tuef Norbert – József
31. Ţoca Florentina

 

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.